Ліфт і безпека

Ліфт став невід’ємною частиною життя всіх міських мешканців. Ми зустрічаємо його вдома, на роботі, в торгових центрах, в кафе, можна сказати всюди, де є більше ніж один поверх. Враховуючи те, що власники ліфтів відповідють за безпеку кожної людини, що переступила його поріг, варто ознайомитись з основними правилами безпеки в експлуатації ліфтів.


 Найважливішим моментом ще до встановлення ліфта є те, якого партнера ми собі обираємо. Компанія Укрсхідліфт є одним з лідерів у цій сфері в Україні і пропонує широкий спектр обладнання від маленьких комплектуючих до великих пасажирських та вантажних ліфтів , а також послуги по встановленню, техогляду та обслуговування ліфтів.

Отже, обравши ліфт, варто знати, що суб’єкт господарювання, що має намір розпочати експлуатацію ліфта, має мати відповідний дозвіл. Згідно "Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів" власник має забезпечувати утримання ліфтів у справному стані, виконувати належне техобслуговування, техогляд та ремонт у разі потреби.

Задля цього власнику ліфта необхідно призначити відповідальних за організацію робіт з технічного обслуговування, ремонт та організацію експлуатації ліфтів, відповідальних за справність ліфтів електромеханіків, а також ліфтера та диспетчера. Всі вищеназвані працівникі мають пройти навчання та перевірку знань. Кожен ліфт має оглядатись ліфтером, а результати оглядів мають бути занесені в журнал.

Крім цих базових необхідностей, важливим моментом є технічний огляд ліфтів. Огляд може бути:

-первинним (повним, перед початком роботи);

-періодичним ( раз у 2 роки);

- позачерговим ( після ремонту, аварії).

Також є випадки, коли необхідно застосувати експертне обстеження ліфтів. До таких випадків відноситься:

- закінчення терміну дії експлуатації ліфта;

- реконструкція або модернізація ліфтів;

- після аварії або пошкодження для встановлення можливості подальшої експлуатації;

- коли при огляді виявлено певні пошкодження, знос (механічний, корозійний) тощо.

При цьому експлуатація ліфта забороняється за наступних умов:

- відсутній паспорт ліфта, або закінчився термін дії експлуатації, зазначений в паспорті;

- не проведений технічний або експертний огляд ліфта;

- відсутній персонал, що відповідє за справність та безпечну експлуатацію;

- наявність  несправних приладів, тріщин, деформації, пошкодженнь, зношених канатів, а також будь-яких інших несправних елементів ліфта.

Отже, експуатація ліфта є дуже відповідальною справою, яка потребує виконання всіх нюансів і тонкощів, адже від цього залежить безпека людей, що є пріоритетом будь-якої компанії чи підприємства.