Правила будови і безпечної експлуатації ескалаторів: кілька фактів

Ескалатори все більше увійшли у наше життя. Наразі важко уявити будь-який торговий центр без даних конструкцій. Проте що саме варто знати про ескалатори? Давайте дізнаємось.

Ескалатором називають похилий рухомий конвеєр, зроблений у вигляді сходів, який безперервно рухається, щоб забезпечити переміщення людей. Першим запатентував ескалатор Джессі Рено у 1892 році. Проте, це був всього лиш атракціон для жителів Нью-Йорка, який не був надто схожим на сучасні прототипи. Перший ескалатор сучасного типу був випущений у 1921. Він мав всі сучасні елементи ескалаторів. Рухомі сходинки, поручні та тому подібне.

Сходинки ескалаторів розміщені на двох ланцюгах і рухаються безперервно. Разом з ними рухаються також поручні ескалаторів. Ескалатори мають безліч переваг через те, що вони володіють високою пропускною здатністю, діють безперервно і в разі поломки використовуються як звичайні сходи. Кут нахилу ескалаторів у наш час рівний 30 градусам. Такий кут був вибраний задля гарантії найбільшої безпеки пасажирів.

Часом, поручні та сходинки рухаються з різною швидкістю. З чим це пов'язано? Існує древня байка, що це авторський задум задля того, щоб пасажири не заснули на ескалаторі. Проте насправді це не так. Справа в особливій конструкції ескалатора. Поручень рухається в результаті обертання приводного блоку. Згодом приводні блоки зношуються, а їх діаметр зменшується, тому поручні починають рухатися швидше. Згідно з нормативними документами, швидкість сходинок та поручнів може відрізнятись не більше ніж на 2 %. Все це контролюється і ніякої загрози для здоров'я людини не несе.

В загальному, існують два типи ескалаторів: тунельні та поповерхові. Тунельні ескалатори — встановлюються у довгих тунелях, наприклад у станціях метро глибоко залягання. Такі ескалатори мають підвищену довжину, і через це мають більше вимог щодо конструкції. Безпеку таких ескалаторів важче контролювати, через що не варто економити на якісному персоналі. Між стрічками таких ескалаторів встановлюються широкі балюстради. У деяких містах такі ескалатори навіть виступають альтернативою фунікулерам. Поповерхові ескалатори — встановлюються у не глибоких станціях метро, офісах, торгово-розважальних центрах, тощо. Таким ескалаторам не потрібні широкі балюстради через те, що до них зазвичай є вільний доступ.

Саме у нас ви можете придбати потрібний вам ескалатор. Також у нас ви можете дізнатись правила будови і безпечної експлуатації ескалаторів. Зробити замовлення можна на сайті або за контактними телефонами. Поспішайте! Ми чекаємо саме на вас.