Ліфтове обладнання: які є типи ліфтів

Сучасний світ уже неможливо уявити без ліфтів. Дані пристрої значно полегшили життя людям, особливо жителям верхніх поверхів багатоповерхівок. Допомагають швидко та безпечно перевозити хворих у лікарнях. Проте мало хто знає, які саме бувають типи ліфтів? Як вони поділяються і на що варто звернути увагу, якщо вам знадобилось купити ліфт? Спробуємо розібратись.

В першу чергу ліфти поділяють за типом приводу.

Найбільш поширеним та знайомим для нас є ліфт з електричним приводом. Він працює внаслідок взаємодії тягових канатів та двигуна. Електроліфти мають велику швидкість та не обмежені висотою підйому. Перший такий ліфт з'явився 1880 року у Німеччині, і міг підійматись на 22 метри за 11 секунд, що в той час викликало захоплення.

Іншим популярним типом ліфтів є гідравлічний. На відміну від електричних ліфтів, він немає високої швидкості, проте відрізняється великою вантажопідйомністю. Принцип дії у гідравлічних ліфтів простий. Вони «виштовхуються» вижимним штоком внаслідок тиску масла. Також помітною рисою цих ліфтів є те, що при аварійному відімкненні вони можуть плавно опуститись на перший поверх шляхом автономного живлення.

Свою нішу займають і пневматичні ліфти. Їх дія заснована на роботі тиску повітря. Вони доволі компактні, що робить їх простими у монтажі. Інколи їх можуть застосовувати навіть в приватних котеджах.

Також ліфти поділяються за типом вантажу, який вони перевозять.

Звісно великого поширення набули пасажирські ліфти. Все ж таки, кожна людина думає про покращення комфорту, і у наш час ліфти стали невід'ємною частиною нашого життя. Такі типи ліфтів, у свою чергу, поділяються за призначенням:
- для багатоповерхових житлових будинків;
- для громадських будівель;
- для промислово-виробничих організацій;
- для приватних котеджів.
Не варто забувати і про пасажирські ліфти спеціального призначення. До них відносяться:
- лікарняні, що дозволяють перевозити хворих разом з медичним обладнанням, в інвалідних колясках, тощо. Таким ліфтом обов'язково має керувати ліфтер;
- інвалідні, що дозволяють людям з підвищеними потребами зручно підійматись в інвалідних колясках.

Значну частку ринку зайняли вантажні ліфти. Жодне велике підприємство не зможе обійтись без такого обладнання. Вони в свою чергу також діляться на кілька підкатегорій:
- стандартні. Такі ліфти розраховані на підйом вантажів массою 200-5000 кг;
- маловантажні ліфти, що застосовуються у різного роду закладах харчування, приватних домах, тощо. Їх вантажопідйомність складає 250-300 кг;
- тротуарні. В таких ліфтах кабіна з шахти виїжджає на вулицю та зупиняється на рівні асфальту;
- вантажо-пасажирські. Вони можуть перевозити як вантажі, так і просто звичайних пасажирів.

У той же час ліфти відрізняються за типом керування, дизайну та швидкості. Ці параметри додатково вказуються в описі ліфта.

Вам потрібно купити ліфт? Це можна зробити саме у нас. Приємна якість та доступні ціни. Замовлення можна зробити на сайті або за контактними телефонами. Ми чекаємо саме на вас.