Установка ескалатора: особливості руху механізму

Ескалатор вперше з'явився в якості атракціону ще в 1896 році. Ми настільки звикли до його присутністі в нашому житті, що ледь помічаємо. Єдиний раз, коли ми про нього згадуємо, це тоді, коли він ламається і нам доводиться рухатися пішки.

Продаж ескалаторів, їх установка - невід'ємна частина нашого комфорту. Ескалатори - це чудовий перевізник. І роблять їх з урахуванням особливостей того місця, де він буде встановлений: метро, торговий зал, вокзал або аеропорт.

Як же це працює?

Сьогодні перед конструкторами ескалаторів існують три основні проблеми: плавність, безшумність і безпека руху механізму.

Привести в рух завантажений ескалатор - це як підняти навантажений позашляховик на пагорб з ухилом в 30 градусів. Можна сказати, що серце цього агрегату - маленький мотор, який вміщує 10 кінських сил. Природно, обертається він швидко, але рухати швидко повністю завантажений ескалатор йому не під силу. Головна його перевага - безшумна робота, а це важливо, адже працює мотор там, де багато народу. Для порівняння, великий мотор прямого приводу видавав би набагато більше шуму.

Отже, щоб допомогти мотору видавати необхідну потужність, йому потрібна коробка передач, що знижує кількість обертів двигуна і збільшує кількість кінських сил на великій привідній шестерні.

Не секрет, що це потужний і потенційно небезпечний агрегат, тому, коли мова йде про безпеку, дизайнери переглядають кожен сантиметр ескалатора, особливо дві найцікавіші його частини: коли ви встаєте на ескалатор і сходите з нього. Щоб спростити цей процес, була продумана завантажувальна платформа.

На кожній ступені всередині механізму є верхнє і нижнє колесо. Верхні колеса разом утворюють паралельний ланцюг в нескінченній петлі. Сходинки піднімаються і тримають встановлений інженерами рівень під час поїздки на швидкості від одного до трьох кілометрів на годину.

Під час поїздки ми тримаємося за гнучкі поручні. У них свої ролики і своя траєкторія, але в рух вони приводяться тим же двигуном, що і ступені. Так що тут все синхронно. Ще одна вдала знахідка - зубці на початку і в кінці ескалатора, які перешкоджають різним стороннім предметам і частинам тіла (пальцям) потрапити всередину механізму. І якщо перила виб'ються із загального ритму, якщо щось піде не так, то гальма безпечно припинять рух.

Де замовити установку ескалатора в Україні?

Компанія "Укрсхідліфт" вже протягом багатьох років займається не тільки установкою, ремонтом і обслуговуванням ліфтів, але і продажем і установкою імпортних ескалаторів з тривалим гарантійним терміном і післягарантійним сервісним обслуговуванням. Для оптових і постійних замовників діють особливі умови співпраці. Доставку і монтажні роботи компанія здійснює не тільки в Харкові і Харківській області, а й приймає замовлення по всій Україні. Більш детальна інформація - на сайті.